سلام همکاران عزیز. در این مطلب قصد دارم راج ترین خطاهای اسانسور رو ذکر کنم که حاصل تجربیات کاریه منه. امیدوارم که برای شما عزیزان مفید باشه.1-حبث شدن در آسانسور: قطع برق شهری و عدم وجود ژنراتور در ساختمانها و مجتمع ها و تجهيز نبودن آسانسورها به سيستم black out ، سوار شدن بيش از حد ظرفيت(که معمولا 4 نفر می باشد) و پاراشوت كردن آسانسور، عدم سرويس و نگهداری اسانسور توسط مالكان و ساکنان ساختمان ها، استفاده از آسانسور هاي ارزان قيمت و بی کیفیت توسط مالكان مجتمع ها، تعويض قطعات آسانسور با قطعات بی کیفیت پس از خرابی آسانسور، عدم مهارت كافي تكنسين آسانسور و حتی تعمیرکار و ديگر موارد كه بيشترين تعداد حوادث آسانسور در تهران و سایر شهرهای ایران شامل اين گروه مي باشد.2-گير كردن آسانسور: علت بروز این مشکل اتفاقاتی شامل خارج شدن اتاقك از ريل راهنما، گيرپاچ كردن گيربكس موتور، جمع شدن سيم فولادي روي كابين آسانسور، پاراشوت كردن، فرسودگي و خوردگي مي باشد.3-گير كردن اعضاي بدن در قسمت بالاي كابين آسانسور: این مورد و مشکل عموما به علت خطاي تعمیرکار اسانسور در هنگام تعميرات در آسانسورهاي تك درب و مكانيكي (قديمي) و آسانسورهايي كه فاقد چشم الكترونيك هستند روي مي دهد که معمولا به بی تجربه بودن تعمیرکار نیز مربوط می باشد.4-سقوط افراد در داخل چاهك يا روي كابين آسانسور: علت بروز این مشکل خطرناک مواردي مانند پاره شدن كابل های کابین به دلايل مختلف ، عدم قفل درب ورودي هنگاميكه آسانسور در طبقه توقف نكرده است و در مواردی باز هم خطاي تعميركار آسانسور در هنگام تعميرات مي باشد.5- آتش سوزي و برق گرفتگي آسانسور: علت این مشکل نیز مواردي مانند فرسودگي و غير استاندارد بودن سيستم برق رساني آسانسور،* اشتباه تعميركار آسانسور در برقراري اتصالات برقي و حريق هاي عمدي مي باشد.همچنين باكس آسانسور به عنوان يكي از عوامل انتقال دهنده عمودي دود و حرارت در ساختمان داراي اهميت بسیاری مي باشد.
دوستان در اخر میخواستم به یکی از مشکلاتی که این روزها در صنف اسانسور وجود داره اشاره کنم. بسیاری از افرادی که در کار ساخت و ساز ساختمون هستن گلایه میکنن از بی کیفیتی اسانسورها چه از لحاط نصب و چه از لحاط کیفیت قطعات. دوستان دقت داشته باشید هرگز فریب افرادی که در تلگرام و یا برنامه مشابه تلگرام برای اسانسور تبلیغ میکنن رو نخورید.